Novinky  

— Kultovky, kam zmizely? —

30.7.2020

V posledních letech sice vznikají nové akce, stejně jako je ta naše, ale kde jsou ty, které formovaly náš přístup k MTBO a daly vzniknout některým přátelstvím na dlouhou dobu? Rád bych zde vzpomenul některé z nich, které nás velmi oslovovaly v minulosti. Absence nových organizátorských kádrů, které by pokračovali v nastavené cestě? Kdo ví.  Každopádně všem kdo přiložili ruku k organizaci těchto skvělých akcí děkujeme. Naštěstí jsou další stále aktivní a nutí i nás stárnoucí cyklisty k neuvěřitelným výkonům :-) 

1. Sixnumbers - asi nejlepší každoroční dovolená, kdy se jezdilo 6 dní s mapou na různých místech. Zúčastnili jsme se asi čtyř ročníků a velmi mne mrzí, že už neuslyším Bážu a jeho neopakovatelný humor s mikrofonem v ruce. Profi akce, kde člověk potkal několikanásobné mistry Evropy, či dokonce světa večer u piva. I my jako ryzí amatéři jsme se v této společnosti dobře bavili 

2. Bike Adventure - 2 denní putování s mapou za široké účasti profíků i amatérů, které mělo neopakovatelnou atmosféru, díky opravdu kvalitní účasti. Postupem let ale dle mého názoru trochu komerční a poměrně nákladný závod, kde z nějakého důvodu začala klesat účast. Možná právě ta profesionalita a zaměření se pouze na výkon byly začátkem úpadku. 

3. Rybákův Slídil - neopakovatelná akce, kvitoval jsem zaměření na hobby jezdce. 

4. Pytlákova Schovanka - kultovka na Šluknovsku, Hustej Wimpy a Jasná Páka Revival, Cháska, zelená ... co dodat


— Vítáme 1. dvojici v kategorii Malej + Velkej —

29.7.2020

Tým Vyhlídková jízda je naším 1. účastníkem v teto kategorii, kde se dětským účastníkům formuje přístup ke sportu a dokazuje nám, že hobby nadšenci s mapou tu budou i v budoucnu, vítáme Vás :-) 

— Z Alžbětína do Plzně —

27.7.2020

O víkendu jsme byli bez dětí, tak jsme si naplánovali s manželkou cestu z Železné Rudy přes Hnačov zpět do Plzně. Jezdíme to pravidelně každý rok pokud nám to čas dovolí. Tentokrát Janča s novým kolem. Vyrazili jsme z Alžbětína a vystoupali na Čertovo jezero, odtud jsme přes Špičák vyjeli na Pancíř a po svačině jsme začali konečně klesat. Nejprve v Restauraci U silnice ( kvalita nic moc) bylo nutné občerstvení, potom ještě výjezd přes Šukačku na Chřepice, Bradné jsme spadli do Čachrova. Tento rok jsme zvolili trochu úpravu cesty, zavzpomínal jsme na Krále Šumavy a nemohli jsme minout Braníčkov, kde býval na Králi výživný brod a Nemilkov. Potom jsme zastavili ve Velharticích u Bílého Beránka další pivo a návštěva hradu a po silnici podél Ostružné jsme dojeli do Kolince. Protože rádi navštěvujeme místa, která se nám líbila neminuli jsme Mlázovy a Saloon U podkovy, kde kupodivu bylo prázdno ( asi 10 minut :-)) Dotankovali jsme velblouda a vyrazili přes Zavlekov k sobotnímu cíli, což byla Osada nad Rybníkem na Hnačově.  Večer jsme 60km a tradiční smažák spláchli několika zaslouženými pivy. Ráno po snídani jsme vyrazili směr Plánice. Pohled na oblohu nevěstil nic dobrého, ale šlapali jsme jak to šlo. V Mlynářovicích jsme se podívali na chov našeho oblíbeného plemene west higland terrier, paní tady má asi 8 fenek, byl to zážitek. Přes Mlýnské Struhadlo a Bíluky jsme za velkého deště dorazili do Měčína, kde jsme se schovali pod slunečníkem u hospody. Naštěstí tu byl automat na kafe. Prosím na vsi nikdy nevěřte, že když mají napsáno otevíračku od 15:30, není možné aby otevírali v 11:00 toto štěstí náš potkalo, najedli jsme se, oschli dali pivo a vyrazili směr Horšice, Radkovice a Kucíny, potom po červené přes Snopoušovi až na Vysokou. Ta nás prověřila, protože po celkem asi 95 km v nohách jsme museli vystoupat až nahoru. Potom jsme byli odměněni sjezde a přes Robčice a Útušice jsme dorazili do pivovaru v Radobyčicích, kde jsme utopence a pivem slavnostně ukončili náš výlet. Bylo to super a určitě si to zopakujeme za rok znovu. Celkem v nohách 116 km převýšení asi 2500 m. Vřele všem doporučuji :-)  

— Přihlášeno 8 dvojic —

19.7.2020

Momentálně máme přihlášeno 8 dvojic, pevně věříme, že všichni kdo dorazí budou spokojeni


— Léto s koronavirem —

18.7.2020


Asi nejen nás pěkně potrápila aktuální situace při plánování letních aktivit. Nakonec jmse vyrazli do Jižních Čech a náramně si užili rodinné cestování na biku mezi Táborem, Soběslaví, Bechyní a Veselím nad Lužnicí. Zde mlžeme doporučit nádherné koupání v pískovnách, spoustu borůvek a hospodu ve vesničce Debrník, která nás naprosto uchvátila nejen Postřižínskou 12°, ale i zmrzlinou a domácími skvělými uzeninami. Mimo již známé atrakce tohoto regionu určitě stojí za to navštívit rozhlednu Hýlačku, rozhlednu Svákov, Židovu strouhu atd...naprosto nás uchvátilo Blatské muzeum ( Smrčkův dům)

— Posun termínu —

Ahoj všem příznivcům MTBO. S lítostí vám musím oznámit, že díky organizačním potížím v centru akce nebude možné závod uspořádat v původním termínu, ale přesuneme ho na září, s největší pravděpodobností 12.9. 2020. Pevně věřím, že nám zachováte přízeň a uvidíme se zde po letních prázdninách. Velmi mne to mrzí, ale nedá se nic dělat. Měnil se zde 2x provozovatel a sezónu zahajuje až 8.6. 2020. Asi to také nemají jednoduché. Budu vás všechny průběžně informovat. Díky za pochopení.

— Mapa Cyklokufr 2020 —

17.4.2020

Přestože stále není jisté, že nebudeme muset změnit termín naší nové akce, mohu vám s radostí sdělit, že mapa a umístění kontrol mají svou finální podobu a dáváme je do tisku. Na to určitě případné změny nemají vliv :-)

— 3. týmy zaregistrovány —


Je vidět, že i v těžkých dobách Corona viru si sportovci nějak poradí. Vzhledem k aktuální situaci pevně věříme, že naše akce plánovaná na 30.5. proběhne, i když pochybnosti stále jsou. 

Velice děkujeme týmům, které nám důvěřuji a zaregistrovali se:

1. Jednotka pivního nasazení

2. Pomalu a zmateně 

3. MTBO Yesman

 


— Obhlídka kontrol 8.3.—


I když většina míst je mi důvěrně známa v tomto regionu, byl jsem v neděli mapovat a kontrolovat místa, která jsem si pro vás letos připravil. Věřím, že nebudete zklamáni a užijete si to :-) 

— 1. tým se registroval —

vítejte !!!

Ano přátelé, je to tady, máme zaregistrovaný první tým a to nám organizátorům velice dobře známou Jednotku pivního nasazení, vítejte hoši !!! Doufám, že i tato informace povzbudí všechny váhající potenciální účastníky :-)

A je to tu !!!

Konečně se nám podařilo vše domluvit a upéct. Tím pádem mám tu čest vám představit zbrusu nový podnik Cyklokufr, který jak pevně doufáme si zamilujete. Klasické MTBO bez kreativních prvků pro všechny, kdo tento typ závodů už milují i pro ty, kteří by ho chtěli objevit a neví jak do toho. Vítáme amatéry i profíky, malé, velké. Každý si určitě najde v pěti hodinách to své. Tento rok si doufám zapíšete do svých kalendářů další fajn akci podobného typu. V okolí Plzně a Rokycan jsou nádherné terény a krásná místa, která ani většina místních nezná. Rádi bychom vám je ukázali a naplnili jednu sobotu krásnými nejen sportovními zážitky.