Novinky  

Čarodějnice  - projetí další části trati

Včera jsem opět kontroloval a mapoval. Tentokrat východně a severně od Rokycan, poprvé v dresu bez bundy. Krásné počasí mi nadchlo a navíc vsechno s mapou sedělo.  Příroda už se konečně probouzí . Ochutnávka v přiložené galerii.

25.4. přihlášeno 6 dvojic všechny vítáme, známé i ty které teprve poznáme 

K dnesnimu registujeme 6 dvojic. Kdo chce udelat neco pro zdravi a pobavit se ať neváhá.  Je celkem jasné, že tento typ zavodu prověří i partnerské vztahy, protože je to týmová práce.  Idealni jak poznat budouciho partnera, nebo si ověřit jak to v páru funguje.😁

Velikonoce - idealni cas na mapovani kontrol

Vzhledem k počasí se mi povedlo prpjet a zmapovat prvnich 10 kpntrol. I když v lesich je stale dost vody, bylo to super. O čem vypovídá na 50 km nastoupaných 985 m ? Ani letos nebudete ušetřeni nějakých těch kopečků, které budou následovány krásnými sjezdy. 

2.3.2023 

Mapa 2023 

Pro tento rok jsem si připravil terény okolo Rokycan, věřím, že se mi povede Vám ukázat další zajímavá a krásná místa. Opět zřejmě budeme mít podklady od Shocartu, bohužel ne vždy jsou akurátní, ale jsme orienťáci a musíme si s tím umět poradit :-) 

Finální datum je na světě 2. ročník Cyklokufr bude v termínu 3.6.2023

Konečně se nám podařilo dohodnout s provozovatelem kempu Diana termín závodu na 3.6.2023. Prosím všechny, kdo plánují zůstat na celý víkend aby si dohodly ubytování https://www.kempejpovice.cz. pravidla zůstávají stejná jako loni - 5 hodin, kategorie jsou specifikovány v propozicích.

2023 další ročník Cyklokufru je v přípravě !!!!

Ano přátelé po loňském otvíráku chystáme další ročník Cyklokufru. Místo startu zůstavá jako loni Kemp Diana Ejpovické jezero. Momentálně ladíme datum závodu v jednání je konec května, nebo začátek června. Již brzy upřesníme. Věříme, že minimálně stejné množství jako v roce 2022 dorazí i letos. Na mapě už makám a snad bude zase zajímavá, protože podle mne je sice důležité všechno okolo, ale mapa a umístění kontrol by měly hrát na takové akci prim. Loni to moc na posezení večer nebylo, doufáme, že letos nebude taková kosa :-) 

2.6.2022 Přidány fotky do fotogalerie

Ahoj
Na Cyklokufru jsem nebyl, ale snad to půjde za rok, pokud se to zas nepotká s Králem. Koukal jsem na mapu na PlayMap a úplně jsem slintal. Bylo to přesně jak má být. Bez jasného postupu a nestihnutelné. Přeju mraky účastníků za rok!
Radek 

Dodatečná omluva a oprava výsledků 30.5.2022

Rád bych se omluvil našim kamarádům Výletnicím Panečku a Výletníkům Panečku za chybně spočítanou penalizaci. Aktualizoval jsem soubor Výsledků a teď by již mělo být všechno v pořádku. Sice to nemá vliv na výsledky na stupních vítězů, ale chyba to byla a moc mne to mrzí. Slibuji, že se to příště nebude opakovat. Velice děkuji Sašovi Kotačkovi za pozitivní kritiku, protože to je jediná cesta jak se posunout dopředu, vezmu si to k srdci a budu na to pamatovat na příštích ročnících. 

A máme to za sebou 29.5.2022

Přátelé, kamarádi, tak po dvou letech se nám to opravdu povedlo a máme za sebou. Kontroly jsou staženy v kempu je klid a únavou padáme doma na podlahu. Ale nedá mi to a dávám celkové výsledky na web. Chystám se dát mapu na play map, aby jste si mohli doplnit a zkontrolovat trasy s ostatními týmy. Ještě jednou chci všem účastníkům za nás organizátory poděkovat, že jste v nás vložili důvěru a snad se naše akce líbila. Určitě budu rád za všechny postřehy kladné i záporné. Ano vím, že mapa nebyla ideální, Kontrola na Kokotsku byla možná o kousek jinde, ale co je dnes dokonalé? :-) Na všechny se moc těšíme na dalším ročníku.. Ještě jednou díky všem.  Chtěl bych poděkovat ještě Rosťovi Sladkému a švárovi Tomášovi za pomoc se sběrem kontrol. Ten největší dík ale patří mojí manželce, že mne neustále podporuje i když to není vždy jednoduché. I přes svůj nižší věk nám velice pomohly i naše děti Pepa s Anežkou. Jak jsem již psal, je to prostě dream team :-) Mějte se a někde na kole s mapou zase nashle.

25.05.2022

Vzhledem ke skladbě aktuálně přihlášených závodníků jsme se rozhodli upravit kategorie:

KATEGORIE - aktualizace:
MUŽI = MUŽI + MUŽI+ ( nad 80 let součet věku) - MM a MM+ budou spojeny
ŽENY = ŽENY + ŽENY+ ( nad 80 let součet věku) - DD a DD+ budou spojeny
MIXY = MIXY + MIXY+ ( nad 80 let součet věku )- MD a MD+ budou spojeny
MALEJ + VELKEJ M+V jeden zavodnik do 13ti let
MRŇATA - jeden ( nebo více ) závodníků do 5ti let věku - pokud nějaká budou :-) 
Doufám, že to nikoho neodradí, ale namotivuje k lepším výkonům !!!

Aktuální info 24.05.2022

Máme přihlášeno 15 dvojic a na všechny se moc těšíme. Pokud na vás budou vaši blízcí čekat v místě startu, nabízíme menší dětský orienťáček pro nejmenší o sladké ceny. Na to máme specialistu Anežku v našem týmu. Už začíná panovat lehká organizátorská nervozita, přeci jen se nám to blíží. Ale naše obětavost určitě nahradí možné drobné nedostatky :-)

Saša hledá parťáka/parťačku

Náš kamarád Saša Kotačka hledá někoho do týmu. V případě vašeho zájmu prosím piště na alexandr.kotacka@centrum.cz

19.05.2022
Moc děkujeme všem za platby. Rád bych poprosil ty, kteří uvažují o účasti, aby se přihlásili co nejdříve, protože naše kapacita bude v den konání akce velmi omezená. My jsme rodinný tým, ale někteří ještě neovládají excel :-). Musíme také informovat kuchyni o tom, kolik budeme chtít jídla, tak abychom se nedostali do nějakých problémů :-)

11.05.2022 
Máme radost z dalších přihlášených !!!

Momentálně je přihlášených 14 dvojic, to nás opravdu nakoplo. Po dvou letech, kdy jsme vždy nakonec museli akci zrušit nás moc těší, že jsme upoutali vaší pozornost. Věříme, že nebudete zklamáni a uvidíme se opakovaně. I přes nepřízně osudu jsme nezlomný tým, který si touto akcí plní velký sen. Je vidět, že jsme oslovili i rodiny s dětmi, to nás opravdu těší. Rádi vidíme, že rodiče mají i své cyklo následovníky. Kdo orientační závod ještě nejel bude doufám mile překvapen jeho krásou. 

"Nemohu nabídnout nic než krev, dřinu, slzy a pot." - Winston Churchill


9.5.2022
Aktuálně máme přihlášených 10 dvojic, věřím, že si to všichni užijete a přibydou ještě nějaké další. Není čeho se bát, tak neváhejte !!!
 

S radostí oznamujeme, že máme 5 přihlášených dvojic, neváhejte a přidejte se. Zažijete neopakovatelný pocit z týmové práce a sportovního výkonu 

Kdo přemýšlí o účasti, tak ať se přihlásí, nižší startovné platí pouze do 10.5.2022. Navíc budeme vědět s kolika lidmi můžeme počítat a připravit se na to. Už máme 4 dvojice na startovním roštu

1.registrace : Jednotka pivního nasazení !!! Děkujeme a těšíme se !!!

MTBO jak na to

Pro ty, kteří nemají zkušenosti s jízdou podle mapy mám několik rad. Určitě začněte shánět mapník, protože jezdit po paměti a bez možnosti kontroly toho kde jsem a plánování cesty mezi jednotlivými kontrolami je to prakticky nemožné. Prodávají se od Arsenalu takové easy na řídítka, kdo chce může si pořídit profi verzi, nebo zapůjčit viz propozice. Každopádně otočná verze je daleko příjemnější pro posun mapy. Určitě je potřeba znát své možnosti a nepouštět se někam když vím, že není šance se vrátit v limitu. Penalizace jsou potom vražedné. Ale zase někdo to pojme jako výlet a zastaví se někde na pivo, nebo vyfotit něco pěkného. I pro takový typ účastníků si myslím, že máme co nabídnout. Pořadí kontrol je volné, takže jedu tam, kam chci a kam zvládnu. Jízda podle mapy má opravdu výhody: nejedete v davu, máte možnost volby trati a také vlastní strategie. Navíc se říká, že týmová spolupráce ukáže jací jste v krizových situacích. Hlavně ve smíšených dvojicích se dobře ukáže jak na tom jste :-)

MTBO celoroční seriál a další závody

Pro ty, kteří by třeba chtěli okusit závody, které jsou před naší akcí je zde https://www.shocartliga.cz , Zde naleznete další podobné počinky jako je ten náš, které mohu vřele doporučit.

28.03.2022 první průjezd kontrolami v roce

Ahoj přátelé kola a orientační verze obzvláště. Takže, termín se v Kempu v Ejpovicích povedlo zarezervovat na 28.5.2022 a vše ostatní běží jako na drátkách. Včera jsem opět projížděl krásné terény v okolí a ujišťoval se, že mapa a kontroly sedí. Musím říct, že nejvíce mne překvapilo kolik se toho v našich krásných lesích těží, ale to bohužel nemohu ovlivnit. pomalu ale jistě se také odstraňují následky různých vichrů a polomů, to bohužel znamená, že jsou některé části zničené od těžké techniky. Ale snad se to postupem roku zlepší. 

2021 Cyklokufr žije !!!

17.3.2021 

Ahoj všichni příznivci MTBO a cykloturistiky. Přes zimu lockdown a home office přemýšlíme, zda letos akce budou, nebudou nebo co a jak. Nakonec jsme se rozhodli to zkusit a věříme, že jsme udělali správně. Vše máme připravené, jen ladíme termín. Budeme se Vás snažit informovat co nejdříve, aby jste si ho dali do kalendáře. 

Hledám parťáka/partačku

28.8.2020

Pokud by někdo byl sám a hledal parťáka, prosím ozvěte se, máme tu jednoho velmi kvalitního závodníka, který je volný a rád by k nám jel, ale nemá nikoho k sobě. Pokud jste v podobné situaci, ozvěte se mi na mail, nebo telefon co nejdříve !!!!

Ubytování v chatkách

27.8.2020

Včera jsme navštívili místo činu a domlouvali jsme se detailech. Myslím, že budeme v dobrých rukách :-) Čeká na vás Plzeňská 12° a 11° a spousta dobrot. Po závodě ddostanete pití a gulášovku cv ceně startovného, ale nabídka jídel je opravdu široká ( na rozdíl od Kempu ATC Jesenice například). Určitě vezměte i doprovod s dětmi, protože naše skupina si připravuje pro fandící rodinné příslušníky menší akci v centru závodu. Navíc i okolí stojí za to vidět, určitě je možné navštívit i nějakou kontrolu v dosahu. Těšíme se na vás !!! 

Yesman prší prší jen se leje

23.8.2020

Závod, který opravdu máme rádi pro jeho rodinnou atmosféru a obyčejně spoustu známých tváří opět nezklamal. Jako minulý rok jsme jeli 2 týmy holky a chlapi. Holky nás tento rok strčily do kapsy, protože my chlapi jsme nezvládli limit a přijeli díky vlivu počasí, píchlé duši a drobnému kufru u Střely 30 minut po limitu. Ale povedlo se mi podívat na místa, kde jsem mapoval Kobylky ještě v dobách svého působení na akci a na krásná místa kolem Žihle a Střely. To holky jely na jistotu posbíraly kontroly v bližším okolí a bez většího mapového zaváhání s najetými asi 40 km nás strčily do kapsy. Co nám bylo platné 68 km a 1650 metrů nastoupaných, když jsme nestihli dojet včas... No ale je zde důvod se na Yesmana za rok zase vrátit, protože nás to prostě baví :-). Tradičně výborná parta z Rakovníka opět nezklamala a vše proběhlo v naprostém pořádku. Při večerní debatě s Michalem Žižkou musím ale konstatovat, že kvalita mapových podkladů od nejmenovaného dodavatele je nízká a nepřesnosti se množí, což je potom složité pro každého kdo připravuje akci a musí spoustu věcí opravovat. Sice funguje aplikace na opravy, ale trvá to dlouho než se opravy dostanou do map a navíc samy se ty chyby nenajdou že. Naštěstí jsme lidi a žádného závodníka MTBO by neměla nějaká ta nepřesnost v mapě překvapit a měl by rychle improvizovat :-) . Všechno je relativní. Akce se nám moc líbila, užili jsme si vodní lázeň a super jsme si pokecali s ostatními. Takže za rok opět na startu. 

Kontroly - finále

20.8.2020

V neděli jsem projel poslední zbytek trati a doladil místa pro kontroly. Moje vize je taková, aby co nejvíce kontrol bylo na hranici objetí a vy jste museli volit strategii takovou, aby bodů bylo co nejvíce. Pro hobíky jsem se na druhou stranu snažil kontroly dát tak, aby si místní kraj zamilovali a přijeli nás navštívit i příště. Tento ročník bereme jako startovací. Jde nám o fajn atmosféru a projetí se s mapou v přírodě. Jak také říká klasik...není důležité jestli je zážitek kladný, nebo záporný, hlavně musí být silný :-) .

Mapa 2020 

17.8.2020

Včera bylo finální projetí mapy a mohu vás ujistit, že zadarmo to určitě 12.9.2020 nebude :-) Jsou to ale krásná místa, snažil jsem se ukázat vám krásy i nástrahy místního kraje. Mapový prostor pro letošní ročník níže. Cílem je aby jste se na co nejvíce míst podívali, doufám, že i přes některé drobné nedostatky v mapových podkladech budete spokojeni. 

Yesman 2020

10.8.2020

I tento rok se těšíme na další ročník legendárního závodu na Rakovnicku. Momentálně ladíme formu a najíždíme kilometry :-). Naše dva týmy už se moc těší na Irču a Milana a všechny další orienťáky na Jesenici kde se nám to moc líbí. Věříme, že letos budeme o kousek lepší než loni, ale hlavně že v neděli najdeme minimálně stejně hub jako na minulém ročníku. Podle startovky to vypadá, že potkám i někoho, velmi zajímavého, koho jsem dlouho neviděl....Více na https://ok-rakovnik.webnode.cz/yesman-2020/

10.dvojice vítáme naše kamarády Lesní skřítky

31.7.2020 

 

— Kultovky, kam zmizely? —

30.7.2020

V posledních letech sice vznikají nové akce, stejně jako je ta naše, ale kde jsou ty, které formovaly náš přístup k MTBO a daly vzniknout některým přátelstvím na dlouhou dobu? Rád bych zde vzpomenul některé z nich, které nás velmi oslovovaly v minulosti. Absence nových organizátorských kádrů, které by pokračovali v nastavené cestě? Kdo ví.  Každopádně všem kdo přiložili ruku k organizaci těchto skvělých akcí děkujeme. Naštěstí jsou další stále aktivní a nutí i nás stárnoucí cyklisty k neuvěřitelným výkonům :-) 

1. Sixnumbers - asi nejlepší každoroční dovolená, kdy se jezdilo 6 dní s mapou na různých místech. Zúčastnili jsme se asi čtyř ročníků a velmi mne mrzí, že už neuslyším Bážu a jeho neopakovatelný humor s mikrofonem v ruce. Profi akce, kde člověk potkal několikanásobné mistry Evropy, či dokonce světa večer u piva. I my jako ryzí amatéři jsme se v této společnosti dobře bavili 

2. Bike Adventure - 2 denní putování s mapou za široké účasti profíků i amatérů, které mělo neopakovatelnou atmosféru, díky opravdu kvalitní účasti. Postupem let ale dle mého názoru trochu komerční a poměrně nákladný závod, kde z nějakého důvodu začala klesat účast. Možná právě ta profesionalita a zaměření se pouze na výkon byly začátkem úpadku. 

3. Rybákův Slídil - neopakovatelná akce, kvitoval jsem zaměření na hobby jezdce. 

4. Pytlákova Schovanka - kultovka na Šluknovsku, Hustej Wimpy a Jasná Páka Revival, Cháska, zelená ... co dodat


— Vítáme 1. dvojici v kategorii Malej + Velkej —

29.7.2020

Tým Vyhlídková jízda je naším 1. účastníkem v teto kategorii, kde se dětským účastníkům formuje přístup ke sportu a dokazuje nám, že hobby nadšenci s mapou tu budou i v budoucnu, vítáme Vás :-) 

— Z Alžbětína do Plzně —

27.7.2020

O víkendu jsme byli bez dětí, tak jsme si naplánovali s manželkou cestu z Železné Rudy přes Hnačov zpět do Plzně. Jezdíme to pravidelně každý rok pokud nám to čas dovolí. Tentokrát Janča s novým kolem. Vyrazili jsme z Alžbětína a vystoupali na Čertovo jezero, odtud jsme přes Špičák vyjeli na Pancíř a po svačině jsme začali konečně klesat. Nejprve v Restauraci U silnice ( kvalita nic moc) bylo nutné občerstvení, potom ještě výjezd přes Šukačku na Chřepice, Bradné jsme spadli do Čachrova. Tento rok jsme zvolili trochu úpravu cesty, zavzpomínal jsme na Krále Šumavy a nemohli jsme minout Braníčkov, kde býval na Králi výživný brod a Nemilkov. Potom jsme zastavili ve Velharticích u Bílého Beránka další pivo a návštěva hradu a po silnici podél Ostružné jsme dojeli do Kolince. Protože rádi navštěvujeme místa, která se nám líbila neminuli jsme Mlázovy a Saloon U podkovy, kde kupodivu bylo prázdno ( asi 10 minut :-)) Dotankovali jsme velblouda a vyrazili přes Zavlekov k sobotnímu cíli, což byla Osada nad Rybníkem na Hnačově.  Večer jsme 60km a tradiční smažák spláchli několika zaslouženými pivy. Ráno po snídani jsme vyrazili směr Plánice. Pohled na oblohu nevěstil nic dobrého, ale šlapali jsme jak to šlo. V Mlynářovicích jsme se podívali na chov našeho oblíbeného plemene west higland terrier, paní tady má asi 8 fenek, byl to zážitek. Přes Mlýnské Struhadlo a Bíluky jsme za velkého deště dorazili do Měčína, kde jsme se schovali pod slunečníkem u hospody. Naštěstí tu byl automat na kafe. Prosím na vsi nikdy nevěřte, že když mají napsáno otevíračku od 15:30, není možné aby otevírali v 11:00 toto štěstí náš potkalo, najedli jsme se, oschli dali pivo a vyrazili směr Horšice, Radkovice a Kucíny, potom po červené přes Snopoušovi až na Vysokou. Ta nás prověřila, protože po celkem asi 95 km v nohách jsme museli vystoupat až nahoru. Potom jsme byli odměněni sjezde a přes Robčice a Útušice jsme dorazili do pivovaru v Radobyčicích, kde jsme utopence a pivem slavnostně ukončili náš výlet. Bylo to super a určitě si to zopakujeme za rok znovu. Celkem v nohách 116 km převýšení asi 2500 m. Vřele všem doporučuji :-)  

— Přihlášeno 8 dvojic —

19.7.2020

Momentálně máme přihlášeno 8 dvojic, pevně věříme, že všichni kdo dorazí budou spokojeni


— Léto s koronavirem —

18.7.2020


Asi nejen nás pěkně potrápila aktuální situace při plánování letních aktivit. Nakonec jmse vyrazli do Jižních Čech a náramně si užili rodinné cestování na biku mezi Táborem, Soběslaví, Bechyní a Veselím nad Lužnicí. Zde mlžeme doporučit nádherné koupání v pískovnách, spoustu borůvek a hospodu ve vesničce Debrník, která nás naprosto uchvátila nejen Postřižínskou 12°, ale i zmrzlinou a domácími skvělými uzeninami. Mimo již známé atrakce tohoto regionu určitě stojí za to navštívit rozhlednu Hýlačku, rozhlednu Svákov, Židovu strouhu atd...naprosto nás uchvátilo Blatské muzeum ( Smrčkův dům)

— Posun termínu —

Ahoj všem příznivcům MTBO. S lítostí vám musím oznámit, že díky organizačním potížím v centru akce nebude možné závod uspořádat v původním termínu, ale přesuneme ho na září, s největší pravděpodobností 12.9. 2020. Pevně věřím, že nám zachováte přízeň a uvidíme se zde po letních prázdninách. Velmi mne to mrzí, ale nedá se nic dělat. Měnil se zde 2x provozovatel a sezónu zahajuje až 8.6. 2020. Asi to také nemají jednoduché. Budu vás všechny průběžně informovat. Díky za pochopení.

— Mapa Cyklokufr 2020 —

17.4.2020

Přestože stále není jisté, že nebudeme muset změnit termín naší nové akce, mohu vám s radostí sdělit, že mapa a umístění kontrol mají svou finální podobu a dáváme je do tisku. Na to určitě případné změny nemají vliv :-)

— 3. týmy zaregistrovány —


Je vidět, že i v těžkých dobách Corona viru si sportovci nějak poradí. Vzhledem k aktuální situaci pevně věříme, že naše akce plánovaná na 30.5. proběhne, i když pochybnosti stále jsou. 

Velice děkujeme týmům, které nám důvěřuji a zaregistrovali se:

1. Jednotka pivního nasazení

2. Pomalu a zmateně 

3. MTBO Yesman

 


— Obhlídka kontrol 8.3.—


I když většina míst je mi důvěrně známa v tomto regionu, byl jsem v neděli mapovat a kontrolovat místa, která jsem si pro vás letos připravil. Věřím, že nebudete zklamáni a užijete si to :-) 

— 1. tým se registroval —

vítejte !!!

Ano přátelé, je to tady, máme zaregistrovaný první tým a to nám organizátorům velice dobře známou Jednotku pivního nasazení, vítejte hoši !!! Doufám, že i tato informace povzbudí všechny váhající potenciální účastníky :-)

A je to tu !!!

Konečně se nám podařilo vše domluvit a upéct. Tím pádem mám tu čest vám představit zbrusu nový podnik Cyklokufr, který jak pevně doufáme si zamilujete. Klasické MTBO bez kreativních prvků pro všechny, kdo tento typ závodů už milují i pro ty, kteří by ho chtěli objevit a neví jak do toho. Vítáme amatéry i profíky, malé, velké. Každý si určitě najde v pěti hodinách to své. Tento rok si doufám zapíšete do svých kalendářů další fajn akci podobného typu. V okolí Plzně a Rokycan jsou nádherné terény a krásná místa, která ani většina místních nezná. Rádi bychom vám je ukázali a naplnili jednu sobotu krásnými nejen sportovními zážitky.